FAQ

Czym jest Uzdrawianie Sercem?

Uzdrowienie oznacza stworzenie harmonii, równowagi. W metodzie Uzdrawiania Sercem skupiamy się na tworzeniu harmonii na każdym poziomie, nie tylko fizycznym. Metoda ta pozwala wzmocnić połączenie pomiędzy naszym "wyższym ja", naszą misją i przejawieniem się ich w codziennym życiu. Praktykujący Uzdrawianie Sercem wspierają pacjentów w ich drodze do tego celu.

spis treści

Na czym to polega?

Wielu ludzi, pracujących nad łagodzeniem i leczeniem cierpienia poprzez uzdrawianie dotykiem, zaczęło doświadczać pola energii otaczającego daną osobę. Istnienie takiego pola zostało udowodnione naukowo. Energetyzuje ono ciało fizyczne dając mu siłę życiową, jest również odzwierciedleniem bardziej subtelnych energii takich jaki emocje czy myśli. Przez lata obserwacji i studiowania wielu przypadków, członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Uzdrawiania Ezoterycznego, rozwinęli naukę uzdrawiania z wykorzystaniem tego pola zwaną Uzdrawianiem Sercem. Metoda ta udowadnia swoją skuteczność w procesie leczenia w wielu obszarach. Pole energetyczne zdrowej osoby jest pełne równowagi i harmonii, ich brak jest odczuwalny tam gdzie pojawia się choroba. Ucząc się Uzdrawiania Sercem, rozwijamy wrażliwość w dłoniach i naszym postrzeganiu co pozwala szczegółowo badać pole energetyczne pacjenta w celu odnalezienia i uzdrowienia dysharmonii. Koncentrując nasza uwagę pozwalamy swobodnie płynąć subtelnej uzdrawiającej energii. Praktykujący nie musi dotykać pacjenta podczas zabiegu.

spis treści

Czy podczas zabiegu pacjent powinien coś robić?

Każdy zabieg rozpoczyna się krótkim wprowadzeniem. Pacjent jest proszony o przyjecie wygodnej pozycji, zrelaksowanie się i otwarcie na to, że uzdrowienie może nastąpić. Podczas pracy pacjenci zazwyczaj siedzą lub wygodnie leżą. Jeżeli chcesz możesz wyobrażać sobie jak swobodnie unosi Cię Twoje pole energii. Możesz starać się wyobrazić Twoje "prawdziwe ja" jako słońce, którego światło i ciepło dociera do każdej komórki Twojego ciała. Jeżeli nie lubisz wizualizacji, możesz po prostu "być". Podczas pracy z polem energetycznym często pojawia się uczucie głębokiego relaksu i odprężenia, więc jest dość łatwo po prostu siedzieć lub leżeć przez te 30 do 45 minut - tyle zazwyczaj trwa zbieg.

spis treści

Jakie mogę mieć odczucia podczas pracy?

Niektórzy nie maja specjalnych odczuć związanych z zabiegiem, inni mają poczucie głębokiego relaksu lub delikatnego poruszenia. Czasem efekt jest odczuwalny natychmiast, zazwyczaj jednak na jego doświadczenie potrzeba więcej czasu. Jeżeli jest to możliwe, zalecane jest aby pacjent spędził resztę dnia w atmosferze spokoju i wyciszenia.
Nasz stan mentalny i emocjonalny wpływa na nasze pole energetyczne, więc praca z tym polem może mieć uzdrawiający wpływ na te obszary. Zachęcamy wiec pacjenta aby w ciągu kilku dni po zabiegu, zaplanował kilka takich chwil w których będzie mógł się wyciszyć i rozważyć myśli i odczucia, które mogą się pojawić.

spis treści

Czy potrzebna jest wiara w skuteczność metody?

Nie, to nie jest "uzdrawianie siłą wiary". Sceptycy również odnoszą korzyść z tej metody. Oczywiście, jeśli osoba posiada otwarty umysł, zazwyczaj jest bardziej wrażliwa na ten sposób pracy niż ktoś kto świadomie "opiera się" możliwości uzdrowienia.
Jako praktykujący uzdrawianie sercem, jesteśmy otwarci na duchowość, ale w żadnym wypadku nie prowadzimy działalności sekciarskiej. Uważamy, że uzdrawiające energie są dostępne wszystkim, nie zależnie od tego w co wierzy dana osoba i czy jest związana z jakimś konkretnym wyznaniem czy nie.

spis treści

Ilu spotkań potrzeba?

Nie ma tu konkretnej reguły. Czasem zupełna ulga pojawia się po pierwszej wizycie, jednak częściej proces zajmuje osiem lub dziesięć spotkań. Więc pojawienie się ulgi może zająć kilka zabiegów, może też tylko jeden.
Często blokady energii są oczyszczane zanim pojawi się choroba w ciele fizycznym - przez co Uzdrawianie Sercem jest również postrzegane jako metoda profilaktyczna.

spis treści

Czy to może w jakiś sposób zaszkodzić?

Zdecydowanie nie. Są rzadkie okazje kiedy pacjent może odczuć chwilowy dyskomfort przed pojawieniem się poprawy, jest to natomiast znacząca część uzdrawiającego procesu sygnalizująca puszczanie napięcia, które mogło nie być wcześniej uświadomione.

spis treści

Czy metoda Uzdrawiania Sercem zawsze działa?

Praktycznie nie zdarza się, żeby pacjent nie odczuł pozytywnego działania zabiegu w jakiś sposób. Wiele osób zauważa wewnętrzną zmianę, która powoduje że łatwiej im poradzić sobie z ich problemami.
Metoda ta okazała się pomocna w leczeniu wielu psychicznych, mentalnych, fizycznych czy duchowych problemów.
Dla niektórych uzdrawiające efekty są oczywiste a dla innych zmiany przebiegają bardziej subtelnie i pojawiają się w nieoczekiwany sposób. Niektórzy doświadczają całkowitego uzdrowienia fizycznych symptomów, inni mówią o tym że czują się bardziej stabilnie czy też doświadczają pozytywnej zmiany w ich podejściu do życia.
Uzdrawianie Sercem pomaga przyspieszyć i wzmocnić proces leczenia poważnych chorób, dochodzenia do zdrowia po operacji czy po takich zabiegach jak chemioterapia czy radioterapia. Metoda ta może również wspierać inne metody uzdrawiania duchowego.

spis treści

Czego powinno się wymagać od praktykującego Uzdrawianie Sercem?

Praktykujący Uzdrawianie Sercem uczą się aby stwarzać bezpieczną uzdrawiającą przestrzeń w której pacjent może się zrelaksować i otworzyć na ofiarowane doświadczenie. Rozwijają swoją empatię i otwartość na potrzeby pacjenta. Doskonalą swoją pracę i rozwijają wiedzę. Przestrzegają jasnych granic i zasad profesjonalnego i etycznego zachowania.

spis treści

Ośrodki oraz kursy uzdrawiania Sercem.

Praktykujący oraz nauczyciele prowadzą ośrodki oraz kursy na których uczą tej metody w ponad 20 krajach. Bardziej szczegółowe informacje mogą państwo znaleźć na stronie www.ineh.org.

spis treści